AR-GE ÇALIŞMALARIMIZ

ROBE.IO

Eklenti tabanlı olmasından dolayı Robe Enterprise, her türlü işletmenin ihtiyacını karşılayabilecek çok esnek bir yapıya sahip bulunuyor. Kurumlar mevcut eklentilerden seçim yapabilir veya kendisine özgü eklenti geliştirebilir. Eklentiler Mebitech OSGI sunucusunda yada yaygın kullanılan OSGi standartlarına uygun (Weblogic,JBOSS,Karaf vb) gibi uygulama sunucularında çalışmaktadır.

  • Açıklama

Robe Enterprise alt yapısında, kendisini kanıtlamış ürünler kullanıldı. Bu sayede donanım kısıtlarına karşı dikey genişlemenin yanı sıra yatay olarak da genişleyebiliyor.

MEBITECH DEVELOPER STUDIO v1.0
Eclipse Java Development IDE tabanlı yazılım geliştirme platformu. Yeni Robe Projesi oluşturma, Yeni Veritabanı Entity sınıfı oluşturma ve Yeni Robe Rest Servisi oluşturmada yardımcı olur, bu sayede Robe için geliştirilen tüm kodlar standartlara uygun ve yönetilebilir şekilde oluşturulur. Ayrıca çok sık kullanılan 3 ncü party pluginler entegre bir şekilde gelmektedir.

WEB TABANLI YÖNETİM EKRANI
Web tabanlı yönetim ekranı saesinde, install edilen, tüm eklentiler yönetebilir, birbirlerine olan bağımlılıkları görülebilir, logları ayrı takip edilebilir.
Örneğin; uygulamanın bir parçasında sorun oluştuğunda sadece o parça tekrar install edilebilir, uygulamanın tamanının etkilenmesi engellenebilir.

TEMEL EKLENTİLER

Robe Authorization :Bütün kısıtlamalar ve yetkilendirmeler servis bazında sağlanmakta olup, kullanıcıya ekran kısıtlamanın yanında seçilen servisin yetkisiz kullanılamaması gibi güvenlik opsiyonları getirilmiştir.

Robe Cache :Uygulamanın çalışması esnasında saklanmak istenen veriler bu servis aracılığı ile kullanıcı bazında ve/veya uygulama bazında saklanabilir. İstendiğinde Veritabanına aktarabilir ve uygulama başlatıldığında tekrar veritabanından aktarılır.

Robe Core API :Standart robe nesnelerinin temel taşıdır.

Robe LDAP :Herhangi bir v3 standartında LDAP sunucusu ile auth ve authz yapılabilmesini sağlar.

Robe Log :Tüm uygulama seviyelerinde log alınmasını sağlar.

Robe Mail Notification :Dışarı e-posta atılmasını sağlayan servistir.

Robe Persistence :Tüm veritabanı Crud işlemlerinin (Delete,update,Select,Create yapılmasını sağlar. Uygulama başlatıldığında kod (Entity) ile veritabanı senkronizasyonunu sağlar.

Robe Rest :Robe REST servis katmanıdır.

Robe React UI
Son dönemin popüler JavaScript kütüphanesi ‘React üzerinde geliştirilmiş bir UI kütüphanesi’ olarak tanımlanabilir.Zeminini React-Bootstrap ve recharts gibi halihazırda kullanılan React kütüphanelerinin oluşturduğu Robe React UI kısa bir süre önce beta olarak yayına girmiş ve şimdiden GitHub’da 25 ‘star’ almayı başarmış.
Özellikle çok sayıda form elemanı barındıran web uygulamalarını hedefleyen kütüphane, geliştiricilerine göre ‘sıkışık zamanlarda hızlı iş çıkarmak zorunda olan ve modern JS teknolojilerinden de geri kalmak istemeyen‘ geliştiricilere hitap ediyor.

Robe JS UI
Robe için geliştirilen özel JavaScript kütüphanesidir.
Özellikle çok sayıda form elemanı barındıran web uygulamalarını hedefleyen kütüphane, geliştiricilerine göre ‘sıkışık zamanlarda hızlı iş çıkarmak zorunda olan ve modern JS teknolojilerinden de geri kalmak istemeyen‘ geliştiricilere hitap etmektedir.