BLOG

Önce hayal edin, sonra gerçekleştirin.

15/03/2017

“Başarılı olmaya değil, değerli olmaya çalışın. Zamanınızı başarılı olmak için değil, değer yaratmak için harcayın.” Der Albert Einstein.
Uzun yıllardır bilişim sektöründe iseniz, farkındalık yaratmanın ya da kalıcı değerler oluşturmanın zorlukları ile muhakkak karşılaşmışsınızdır. Kalıcı değerler yaratmak zor bir iştir ve geçici başarılardan daha fazla emek ister. Ancak değer yarattığınızda kalıcı olursunuz ve başarı sizi her daim takip eder.

Linux Sphinx Tool

01/02/2017

Linux Sphinx Tool kullanımı

Linux Dynamic Scarapper

01/02/2017

Linux Dynamic Scarapper nedir ve kurulumu ve gereksinimi

Biyometri alanında yapılan çalışmalar

01/02/2017

Geçmişten günümüze kadar biyometri alanında çeşitli çalışmalar yapılmıştır. Biyometri biliminin önem kazanmaya başlaması ile birlikte kişilere özgü verilerin önemi de artmıştır . Bu verilere parmak izi, retina, iris gibi kişiye özgü olan veriler örnek gösterilebilir. Biyometri ile ilgili çalışmaların başını parmak izi ile ilgili yapılan çalışmalar çekmektedir

Object Oriented Programming yani Nesne Yönelimli Programlama

30/01/2017

Nesneye yönelik programlama, yapılan işlerden ziyade modellemenin önemsendiği bir programlama mantığıdır.

AOP (Aspect Oriented Programming)

30/01/2017

AOP, bu ortak endişelerimize aspect adı verilen çözümlerle yaklaşıyor. Aspect, ya da Türkçe’si özellik, sınıflarımıza ve içindeki metodlarımıza bazı özellikleri ekleyebilen yazılım parçalarıdır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var ki, aspect’leri eklemek ya da çıkarmak için kendi inheritance(kalıtım) yapımızı düzenleme zorunluluğumuz yok.

Weka Java Connection

30/01/2017

Weka ile javanın arasındaki bağlantıyı nasıl sağlayacağımızdan da bahsetmiş olacağım.