BLOG

Önce hayal edin, sonra gerçekleştirin.

15/03/2017 tarihinde Ahunur Güven tarafından yazılmıştır.

“Başarılı olmaya değil, değerli olmaya çalışın. Zamanınızı başarılı olmak için değil, değer yaratmak için harcayın.” Der Albert Einstein.

Uzun yıllardır bilişim sektöründe iseniz, farkındalık yaratmanın ya da kalıcı değerler oluşturmanın zorlukları ile muhakkak karşılaşmışsınızdır. Kalıcı değerler yaratmak zor bir iştir ve geçici başarılardan daha fazla emek ister. Ancak değer yarattığınızda kalıcı olursunuz ve başarı sizi her daim takip eder. ‘’Peki, kalıcı değerler yaratmaya nasıl başlamalıyım?’’ diye sorduğunuzu duyar gibiyim.

Hayal gücü ve hayallerinizi hayata geçirmek ile başlayın. Hayal gücünüzün içinde yer verdiğiniz her olguya, her oluşuma inanmakla başlayın. İnandığınız ve hayal ettiğiniz her oluşum ortaya çıkacak değerin fragmanı niteliğinde olacaktır. Hayalinizde yıkarsınız, tekrar inşa edersiniz, çözüme ulaştığınızı zannedip gözden kaçırdığınız noktaların olduğunu düşünürsünüz bunun bir kuralı yoktur. Hayalinizde ne kadar çok test ederseniz, ortaya çıkartacağınız değerin ne kadar çok süzgeçten (düşünce gücünden) geçirildiği herkes tarafından anlaşılacaktır.

Bilişim sektörünün zorluklarını hemen hemen herkes bilir. Ama bir de ‘’İş Geliştirmeci’’ iseniz bu durum biraz daha zor. Tabuları olan insanlarla ya da alışılmışlıklarından vazgeçmek istemeyen bir dolu insanla bir araya gelmeniz kaçınılmaz olacaktır. Burada önemli olan yine sizin hayal gücünüz olacaktır. Elinizde bulunan ürünleri devşirmek ya da başkalaştırarak sunmak yerine, onları dinleyerek, dinlediğinizi araştırarak ve hayal gücünüzle yoğurarak işe başlamanız size değer katacaktır. Bizler bu doğrultuda müşterilerimizi dinler, dinlediğimizi araştırır ve hayal gücümüzle harmanlayarak (yol göstererek) nasıl bir çözüm sunacağımızı anlatırız. Ortaya çıkartacağımız her ürünün kendine özgü işlevselliği olmasına, topluma mal edilmek üzere değer katmaya yönelik hizmet anlayışı sunmaktayız.

MEBİTECH‘ in farklılığı, müşterilerimizi dinlemekle, dinlediklerimizi araştırmakla ve son teknolojiler kullanılarak ortaya çıkan ürünlerimizi müşterilerimizle buluşturmakla başlar. Yeni başlangıçlar, yenilikçi teknolojiler, sınırsız hayal gücüne sahip profesyonel bir ekip arıyorsanız ve her şeyden öte değişimin sizler için şart olduğunu, bilgi teknolojilerinde yapılacakların bir sınırı olmadığını düşünüyorsanız, yanınızda yer almaktan gurur duyacağımızı bilmenizi isteriz.

Unutmayın.!

“İyi şeyler asla tek kişi tarafından yapılmaz, takım halinde yapılır.”

Ahunur Güven

İş Geliştirme Uzmanı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı. Yorum yapan ilk kişi siz olun

Yorum Yaz