KURUMSAL

Hakkımızda

Mebitech Bilişim

Türkiye’nin köklü ve vizyon sahibi yerli sermayeli bilgi teknolojileri yazılım şirketi olan Mebitech Bilişim 2012 yılında Ersan Grup bünyesinde kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana pazardaki konumunu sürdüren, yeni teknolojileri ile pazarın gerekliliklerine göre yer almıştır. Kuruluş aşamasında Alman Merkezli Seeburger firması ile yapılan temsilcilik anlaşmasının kapsamında genişlemesi üzere, 27 yıllık B2B alanında ki tecrübeleri yön haritası olarak belirlemiştir.

Takip eden zaman içerisinde, temsilcilikleri Oracle ve HP Big Data, farklı alanlarda çözüm sunma ve sistem entegrasyonu projelerinde vizyonları ile Mebitech vizyonuna farklı bir boyut kazandırmıştır. Kurumsal risk yönetimi uygulamalarında, Ankara ve İstanbul’da bulunan, uluslararası akreditasyonunu tamamlamış cloud (Data Center) ile pek çok sayıda müşteriye İş Sürekliliği ve Felaket Kurtarma Hizmeti de Mebitech tarafından sunulmaktadır. Tüm BT süreçlerini ISO 9001, 27001, 20000, ve 22301 Uluslar arası akredite firması ISC tarafından test edilen ve belgelendirilen bir firmadır.

Tüm BT organizasyonunu ve müşterine hizmet ulaştırırken gerekli tüm destek bileşenlerini kapsayasabilmek için tüm çalışanlarımızın ITIL 2011 eğitim süreçlerini tamamlayarak sertifika alması, ekibe kattığı deneyim ve yeteneklerle, hizmet sunumunda daha profesyonel bir yaklaşımla müşteri memnuniyetini geliştirmektedir. Teknolojide açık kaynak kullanımını yaygınlaştırma odağıyla Mebitech Bilişim, yeni ürün/çözüm/hizmetlerle pazarı şekillendirmeye devam etmesi, BT alanında hizmet ve çözüm sağlayıcısı olma iddiasındadır; her geçen gün Türkiye’nin değişim ve dönüşümüne, rekabet gücüne büyük katkı yapan ve paydaşlarıyla Avrupa ve yakın coğrafyada teknoloji katmanında hizmet veren öncü bir kuruluş olmayı hedeflemektedir.

Misyonumuz

Müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerini güvenilir, kalıcı ve yenilikçi bir işbirliğiyle karşılamak

İşbirliği yaptığımız kurumlara karşı sorumlu bir iş ortağı olabilmek

Ülkedeki iletişim ve teknoloji alanındaki sevindirici yatırımları sunduğumuz çözümler ile hızla ülke geneline yaymak

Vizyonumuz

Mebitech genel olarak bilişim sektöründeki kurumsal süreçlerin dijitalleşmesi ve B2B sürecinde yazılım geliştirme, entegrasyon ve süreç yönetimi alanında uzmanlık sağlayarak, BT sektörü için hizmet ve ürün altyapısı gerçekleştirmektedir.

Bu doğrultuda yeni teknolojileri ve ulusal bir yazılım altyapısı kullanarak global şirketlere hizmet vererek ülkenin gelişmesine katkı sağlayacak biçimde faaliyetlerini sürdürmektedir.