HABERLER

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi "Sosyal Hizmetler Yazılımı" Projemiz Başladı.

21/11/2016

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın yürüttüğü hizmetleri tek bir yazılım platformunda toplayarak; hızlı, verimli ve stabil şekilde işlerin yönetilmesi ve raporlamaların yapılmasını sağlayacak olan Sosyal Doku yazılımı projemiz 5 adet ana modül (Sosyal Yardım,Annelere Süt ve Hoş geldin Bebek, Beyaz Kalpler, Engelli ve Yaşlılar, Barınma ve Konaklama) ve 6 adet yardımcı modülden (Kişi, Stok, Yönetim, Kart, Raporlar, Saha) oluşmaktadır.

"Meteorolojik Veri Sunum Yazılımı" Tamamlandı

21/11/2016

Mebitech kendi geliştirdiği teknolojiyi; Dropwizard altyapısına sahip Java yazılım dili tabanlı açık kaynak kodlu “Robe” framework kullanarak "Meteorolojik Veri Sunum Yazılımı"nı geliştirdi ve Meteoroloji Genel Müdürlüğüne teslim etti.

"TOBB Meclis Bilgi Sistemi" Yazılımı Tamamlandı

21/11/2016

Türkiye Sektör Meclislerinin Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönetmeliği çerçevesinde faaliyetlerini sürdüren, Türkiye sektör meclis üyelerinin takibi, iletişiminin sağlanması, bilgi ve belge paylaşımı, toplantılarının takibi, bu bilgilerin derlenerek rapor ve listelerinin oluşturulması işlemlerini elektronik ortamda gerçekleştirecek web tabanlı bir yazılım platformu geliştirildi.

"Zabıta Bilgi Sistemi ve Mobil Takip Yazılımı" Geliştirildi ve Tamamlandı

21/11/2016

Konya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı için özel geliştirilen bu web tabanlı bilgi sistemi ve mobil takip yazılımı, Zabıta bünyesinde gerçekleştirilen işlemler esas alınarak Android cihazlarda üretilen veri ve elektronik dokümanların belirli bir hiyerarşi doğrultusunda İdare tarafında web arayüzü ile de görüntüleme, sevk, idare ve raporlama işinin yapılabilmesini sağlıyor.

İSTİB Online Ticaret Platformu Portalı Geliştirildi

21/11/2016

İstanbul Ticaret Borsası’nın ürün alım satım işlemlerinin günlük hayattaki yapısıyla birebir olarak teknolojik ortama aktarılması işidir. Bilinen e-Ticaret web sitelerinin birebir aynı yapısına sahip olup buna ek olarak İstanbul Ticaret Borsası’nın işleyişi dikkate alınarak özelleştirilmiştir.

Gebze Belediyesi Yönetim Bilgi Yazılımları Dönüşüm ve Entegrasyon Projemiz Devam Ediyor..

21/11/2016

Gebze Belediyesi'nin yasal olarak yürütmekle sorumlu olduğu bütün hizmetleri kesintisiz, hızlı ve verimli olarak yapabilmesi için gerekli yazılımlar geliştirildi ve mobil cihazlar ile kullanılabilir hale getirildi. Bu sayede Gebze Belediyesi'nin kaliteli ve hızlı hizmet sunmasına olanak sağlandı, vatandaşların istek ve şikayetlerine en kısa sürede hizmet sunulması sağlandı, hızlı denetim sayesinde belediyenin gelir kayıpları ortadan kaldırıldı.

E-Defter, IT Danışmanlık, Hukuk Otomasyon Yazılımı, BIS, İş Zekası Süreç Yönetim Sistemi, İSG, Dijital Arşiv yazılım projelerimiz devam ediyor.

21/11/2016

Aras Elektrik Dağıtım A.Ş. bünyesinde yer alan tüm departmanları ve yaptıkları işlerin ilgili alanlarında birbirleriyle entegre olmalarını sağlayan yapı kuruldu. Bu sayede tek merkezden yönetim ve tam kontrol edilebilir bir yapı elde edildi. Ayrıca kurumun tüm kağıt ve doküman arşivi de Mebitech Dijital Arşiv Yazılımı ve Dijital Arşiv Personeli Hizmeti sayesinde dijital ortama aktarıldı. Kurumun abone alacaklarını takip eden ve gerekli işlemleri yapmalarına olanak sağlayan Hukuk Otomasyon Yazılımı kurumun işlerini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

ARAS Elektrik Perakende Satış A.Ş'ye Yaptığımız Projelerimiz Devam Ediyor.

21/11/2016

Aras Elektrik Perakende Satış A.Ş. bünyesinde yer alan tüm departmanları ve yaptıkları işlerin ilgili alanlarında birbirleriyle entegre olmalarını sağlayan yapı kuruldu. Bu sayede tek merkezden yönetim ve tam kontrol edilebilir bir yapı elde edildi.

Maliyet Muhasebesi Yazılımı Otomasyon Sistemi, Doküman Arşiv Sistemi, Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) Projelerimiz Devam Ediyor...

21/11/2016

Java Geliştirme Platformu, Maliyet Muhasebesi Yazılımı Otomasyon Sistemi, Doküman Arşiv Sistemi, Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) Sistemi Yazılımı Geliştirme projelerimiz devam ediyor.

Würth Industries Services e-Dönüşüm'de Mebitech'i Tercih Etti.

21/11/2016

Würth Industries Services e-Fatura, e-Arşiv Fatura ve e-Defter hizmetlerinde Mebitech A.Ş.'nin sistemlerini kullanmayı tercih etti. Tıpkı kardeş firmaları Würth Sanayi gibi Würth Endüstri de e-Dönüşümde yoluna 2017 itibariyle Mebitech ile devam edecek.

Minimax GmbH & Co. e-Dönüşüm'de Mebitech'i Tercih Etti.

21/11/2016

Minimax GmbH e-Fatura, e-Arşiv Fatura ve e-Defter hizmetlerinde Mebitech A.Ş.'nin sistemlerini kullanmayı tercih etti. Minimax, 2017 yılı itibariyle e-Dönüşümde yoluna Mebitech ile devam edecek.

MEBİTECH'in Ufuk 2020 The Once Only Principle (TOOP) Projesinin Açılış Toplantısı Yapıldı

21/02/2017

MEBİTECH'in Ufuk 2020 The Once Only Principle (TOOP) projesinin açılış toplantısı 24-27 Ocak 2017 tarihlerinde Estonya'nın başkenti Tallin'de yapıldı.

11. Ulusal Yazılım Mühendisliği Sempozyumu

09/03/2017

Ar-Ge uzmanımız Dr. Özlem Albayrak Ulusal Yazılım Mühendisliği Sempozyumu (UYMS) 2017 Program Komitesine davet edildi. 2003 yılından beri gerçekleştirilen sempozyumun 11ncisi 18-20 Ekim 2017 Alanya'da yapılacak. Sempozyum, Türkiye'de yazılım sektöründe yapılan çalışmaların paylaşılmasına olanak vererek bu alandaki son gelişme ve araştırmaların paylaşılmasını sağlamaktadır. UYMS 2017 ile ilgili ayrıntıları http://uyms.org.tr/index.html sayfasından öğrenebilirsiniz. Yazılım sektörünün önemli aktörlerinden biri olan MEBİTECH çalışanlarının da katılımlarınızı bekliyoruz.

SIGSAND/PLAIS EuroSymposium'da Uluslararası Program Komitesi

09/03/2017

Ar-Ge uzmanımız Dr. Özlem Albayrak SIGSAND/PLAIS EuroSymposium'da Uluslararası Program Komitesi'nde yer alıyor. 22 Eylül 2017'de Sopot Polonya'da gerçekleştirilecek sempozyumun amacı bilişim sistemleri ile ilgili yüksek kalitede araştırmaların teşvik edilmesi ve geliştirilmesi. Özellikle sistem analiz ve tasarım alanlarında Avrupa içinden ve dışından araştırmacı ve uygulamacıların birlikte ve etkileşimli olarak işbirliği yapmalarına olanak veren sempozyum çevik yöntemler, büyük veri, iş süreci modelleme, yazılım yoğun sistem ve servisleri de içeren geniş bir yelpazede çeşitli konuları içeriyor. Sempozyum hakkında daha fazla bilgi almak için http://eurosymposium.eu/ sayfasına erişebilirsiniz. Katılımlarınızı bekliyoruz.

Faaliyette Olan Ar-Ge Merkezi Sayısı 431'e Ulaştı

11/04/2017

Yazılım Sektöründe faaliyet gösteren Mebitech Bilişim A.Ş.’ye Ar-Ge Merkezi Belgesi verilmiştir.

TOOP Projesi Pilot Günleri Toplantısı Roma’da Yapıldı

03/11/2017

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Nazif ERSAN Ekim ayının ilk haftasında Roma’da gerçekleştirilen The Once Only Principle (TOOP) isimli H2020 projemizin pilot günleri toplantılarına katıldı. Toplantılarda TOOP kapsamındaki pilot çalışmaları ve mimari çalışmalarla ilgili gelinen noktalar değerlendirildi ve önümüzdeki dönemlerde yapılacak işlerin planlama çalışmaları başlatıldı.

TESTOMAT Projesi Başlangıç Toplantısı Berlin’de Gerçekleştirildi

03/11/2017

ITEA3 Call3 kapsamında iki aşamalı değerlendirme sürecini başarıyla geçen TESTOMAT projesi 1 Ekim 2017 tarihinde fiilen ve resmen başladı.

CMMI/DEV Seviye 3 ile Mebitech Bilişim Yenilendi, Gücüne Güç Kattı.

01/10/2019

Şirketimizin Stratejik Planında yer alan CMMI/DEV (Capability Maturity Model® Integration-for Development) çalışmalarını bitirerek, 6-10 Ekim 2017 tarihinde CMMI Kıymetlendirme faaliyetleri sonucunda CMMI/DEV Seviye 3 ile gücüne güç katmıştır.

Mebitech Bilişim İlham Veren Bilişim Şirketleri Arasında

02/10/2019

TÜRKONFED ve Londra Borsası iş birliği ile yapılan ''Türkiye'nin Yükselen Liderleri'' adındaki araştırmada ilham veren 69 bilişim firması arasında ikinci sırada yer almıştır.

Türkiye’nin gelişimine önemli katkılar sağlayan bilişim sektörünün ilk 500 şirketi arasında Mebitech Bilişim

03/10/2019

Türkiye’nin bilişim alanında gelişmesinde ve katkı sağlayan teknoloji sektörünün şirketlerinin dahil olduğu “Türkiye’nin İlk 500 Bilişim Şirketi – Bilişim 500” araştırmanın sonuçları belli oldu. Bilişim 500 şirketler sıralamasında en hızlı büyüyen 10 şirket arasında Mebitech Bilişim yerini almıştır.