KURUMSAL

Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı

Değerli Müşterimiz

Bilişim artık sadece bir sektörün değil, bir çağın değil, bir dönemin değil, bir yaşam tarzının adıdır. Nasıl ki, insanlık tarihi “avcı-toplayıcı dönem, tarım dönemi, sanayi dönemi” gibi ayrımlarla anılıyorsa, bu yüzyıl da bilişim dönemi diye anılacaktır. Nasıl ki, bu dönemlerin kendine özgü bir simgesi var ise, bilişim döneminin de bir simgesi vardır. Dün avcı-toplayıcı dönemin simgesi bıçak ve oktu. Dün tarım toplumunun simgesi sabandı. Dün sanayi toplumunun özü, buhar makinesiydi. Bugün ise bilişimin toplumunun simgesi bilgisayardır, bilişim teknolojileridir.

Artık bilişim, ekonomik ve ticari hayatımızın tam odağında yer alıyor. Artık şirketlerin de, toplumların da başarısı ‘bilim, teknoloji ve üretim’den oluşan saçayağıyla mümkün oluyor. İşte bu bilinçle yola çıkan Mebitech Bilişim, sektörün en genç üyesi olmanın dinamizmini, 26 yıldır bu sektörde bulunan küresel bir firmanın, SEEBURGER AG’nin deneyimiyle birleştirdi. Mebitech Bilişim, dünya çapında 9 binden fazla müşterisi olan SEEBURGER AG ile gittiği ortaklık sonucu elde ettiği büyük deneyimi, güçlü altyapıyı, teknolojik yeniliği ve küresel özgüveni Türkiye’ye sunmanın kıvancını yaşıyor.

Bu nitelikleriyle Mebitech Bilişim, müşterilerine teknolojik kaliteyi en uygun bedelle sunarak, ihtiyaç ve sorunlara güvenilir çözümler getirme başarısını yakaladı. Bu başarısıyla da kısa sürede sektörün en önemli oyuncularından biri oldu. Kuşkusuz bu başarıda, Aristotales’in şu sözü bizim en büyük rehberimiz oldu: “Sürekli yaptığımız şey neyse, biz oyuzdur. O halde mükemmellik bir eylem değil, bir alışkanlıktır.” Biz bilişimde yeniliği ve uygun çözümleri en hızlı ve ucuz şekilde müşterilerimize sürdürmeyi ilke edindik, bunu bir alışkanlık haline getirdik, mükemmelliği yakaladık. Bu yaklaşım ışığında şekillenen Mebitech Bilişimin misyonu, “SAP dahil olmak üzere tüm ERP sistemleriyle bütünleşmiş çözümler” ile firmalara esnek ve güvenilir bir entegrasyon platformu oluşturmaktır. Bizi farklı kılan bu misyonumuzu, müşteriyi masanın karşı tarafında görmek yerine iş ortağı olarak kabul eden anlayışımızla taçlandırıyoruz. Böylece acımasız rekabet kurallarının geçerli olduğu piyasada, müşterimizin ekibinin bir parçası oluyor, gücünü güç katıyoruz. Bu gücü de “yenilikçi, uzman ve heyecanlı bir kadro” ile sağlıyoruz.

Peki, Mebitech Bilişimin uzman kadroları sizin için neler yapabilir? Bu kadro ile başta e-fatura olmak üzere müşterilerimize elektronik ortamda formatlı veri alış verişi sağlayan EDI sistemleri, Yönetilen Dosya Transferi (MFT) ve işten-işe (B2B) yazılım programları ile B2B alanında yüksek düzeyde entegrasyona imkan veren SEEBURGER İş Entegrasyon Sunucusu ve bağlı çözümleri sunuyoruz. Daha da önemlisi Mebitech olarak sizin için ürettiğimiz çözümlerin farklı iletişim platformları ve Bulut (Cloud Computing) ile entegrasyonunu sağlayıp çarpıcı bir şekilde güçlendiriyoruz. Şirketlerin birbiri arasında iş yapması için gereken tüm teknolojileri, tek bir hamlede elinizin altına getiriyoruz. Böylece kurum ve şirketlere, bağlantıları ne olursa olsun, B2B gereksinimlerini karşılayacak tek bir platform temin ediyoruz. Dilerseniz, bu çözümü yerelde veya tedarikçiler ve bayiler gibi harici ekosistemlerini geliştirmede yaygınlaştırabiliyorsunuz.

Sonuç olarak Mebitech olarak Alman ortağımızla, ünlü Alman düşünür Nietzsche’nin şu sözüne kulak veriyoruz: “Dağa giden en kestirme yol, tepeden tepeyedir. Fakat onun için de uzun bacak ister.” Biz müşterilerimizin dağ gibi zorlu rekabet ortamlarında öne geçmeleri için yürümelerinin yeterli olmadığının farkındayız. Onları bu rekabet yolunda öne geçirecek, uzun bir bacağa sahip olmalarıdır. O zaman attıkları her adım, bir tepeden diğerine uzanacak, büyük mesafeleri bir kaç adımla, birkaç tuşla kat edebileceklerdir. İşte bugünün dünyasında uzakları yakın kılan, hayalleri gerçek eden, onları rekabette öne geçiren “uzun bacak”, bilişim sektörüdür. Bilişim sektöründe de Mebitech Bilişim’dir. Mebitech Bilişim, sizi öne geçirecek “uzun bacak”tır. Yeni bir firma olmanın coşku ve yenilikçiliğiyle, 26 yıllık bir ortakla yola çıkmanın deneyim ve birikimiyle…

Saygılarımla.